66 875 domén
66 875 domén

Hosting u nás využívají desítky tisíc webů: až 30 GB prostoru, nejnovější PHP a MySQL, neomezený počet domén 2. řádu a 3. řádu, neomezeně databází, FTP účtů, pravidelné zálohy dat.

10 sekund a máte nový web
10 sekund a máte nový web

Jedno kliknutí v administraci a vybraný redakční systém se automaticky nainstaluje na vaši doménu.

19 390 .cz domén
19 390 .cz domén

Jsme akreditovaným registrátorem .cz domén. Při platbě kartou získáte .cz doménu do 1 minuty.

Endora.cz běží z SSD disků!

21. duben 2017 | 10:03
Všechny servery na Endora.cz běží z SSD disků a tak pro Vás zde máme zajímavé rozdíly mezi SSD a HDD, jako malou osvětu i pro naprosté lajky. Přístupová doba -> SSD disky nevykazují prakticky žádnou přístupovovou dobu narozdíl od HDD, kde je to 5.5 až 8 milisekund. Náhodné zápisy a čtení -> SSD jsou nejméně 15× rychlejší než pevné disky. Spolehlivost -> SSD mají poruchovost méně než půl procenta. Toto dělá SSD disky 4× až 10× spolehlivější oproti pevným HDD diskům, kde se poruchovost pohybuje mezi 2 až 5 procenty. Úspora energie -> SSD spotřebují mezi 2 až 5 watty energie. To znamená, že na velkém serveru jako jsou naše se ušetří až 100 wattů. Běžný pevný disk spotřebuje mezi 6 až 15 watty energie. Výkon CPU -> Díky tomu jak jsou SSD rychlá mnohem méně brzdí procesor. U pevných disků procesor musí obětovat okolo 7 procent svého času protože musí čekat, než mu disk předá data. U SSD je to v průměru pouze 1 procento, zbyde tedy mnohem více času na důležité výpočty. Rychlost vyžádání dat -> Při běžící záloze u HDD stoupne prodleva při vyžádání dat až na půl vteřiny. SSD i při aktivním zálohování zvládají vyžádat data do 20 milisekund Rychlost záloh -> Zálohy SSD jsou 3 až 5× rychlejší než zálohy HDD. Server, který by se zálohoval 20 až 24 hodin se stihne zazálohovat během 6 hodin. Už nemusíte váhát jestli služby u nás objednat nebo ne:) Endora.cz.

Novinky

  • Občas se stane, že si omylem vymažete databázi a potřebujete a ptáte se nás, zda je možné ji obnovit a jak. Sepsali jsem tedy pro vás nápovědu, abyste věděli, jak na to pokud se vám toto stane. https ...
Vstup do webové administrace
Zapomněli jste heslo?

Hodnocení podpory

Děkujeme za ocenění naší podpory

88%
za posledních 60 dní