69 164 domén
69 164 domén

Hosting u nás využívají desítky tisíc webů: až 30 GB prostoru, nejnovější PHP a MySQL, neomezený počet domén 2. řádu a 3. řádu, neomezeně databází, FTP účtů, pravidelné zálohy dat.

10 sekund a máte nový web
10 sekund a máte nový web

Jedno kliknutí v administraci a vybraný redakční systém se automaticky nainstaluje na vaši doménu.

20 242 .cz domén
20 242 .cz domén

Jsme akreditovaným registrátorem .cz domén. Při platbě kartou získáte .cz doménu do 1 minuty.

Výpadek MySQL serveru

12. leden 2012 | 14:14
Omlouváme se všem našim uživatelům za dnešní několikahodinový výpadek. Příčinou je hlavni MySQL server, který přestal v cca 6:33 odpovídat. Okamžitě se začalo pracovat na diagnóze problému. Na serveru jsou 4 SAS disky v raid10. Bohužel v jednu chvíli došlo k současnému výpadku dvou z těchto 4 disků. V tu chvíli se raid pole rozpadlo. Je dost malá pravděpodobnost, že by nastala chyba u dvou disků zároveň a tak se spíše jedná o chybu firmwaru. Ihned se začalo s obnovou databází na náhradní server. Bohužel se dohromady jedná o velký počet dat - cca 70.000 databazí.
Synchronně se řešilo, zda obnovit data ze zálohy a tim riskovat, že uživatelé o některá data přijdou, nebo se snažit obnovit rozpadlé pole s tim, že některá data budou nekonzistentní.

Během dopoledne se povedlo většinu databazí provizorně spustit. Bohužel daná data byla nekonzistentní a nešlo je dlouhodobě použit. Po poledni se povedlo získat konzistentní data z rána a z těch nyní všechny databáze běží. Z toho však plyne, že veškeré změny, které byly na databazích provedené během dnešního dopoledne, jsou ztraceny. Za toto se velmi omlouváme.

Pokud máte program Plus nebo Mega a dotkl se vás tento výpadek, napište na info@endora.cz a jako omluvu vám rádi webhosting o 14 dní prodloužíme.

Novinky

  • Nevíte? Nevadí, nyní se můžete podívat, jak funguje a jestliže jej již využíváte, tak pro vás máme skvělou zprávu. API má nové funkce pro práci s databázemi a e-maily. Vše o API máme k nalezení v naší ...
Vstup do webové administrace

Hodnocení podpory

Děkujeme za ocenění naší podpory

88%
za posledních 60 dní