68 106 domén
68 106 domén

Hosting u nás využívají desítky tisíc webů: až 30 GB prostoru, nejnovější PHP a MySQL, neomezený počet domén 2. řádu a 3. řádu, neomezeně databází, FTP účtů, pravidelné zálohy dat.

10 sekund a máte nový web
10 sekund a máte nový web

Jedno kliknutí v administraci a vybraný redakční systém se automaticky nainstaluje na vaši doménu.

19 387 .cz domén
19 387 .cz domén

Jsme akreditovaným registrátorem .cz domén. Při platbě kartou získáte .cz doménu do 1 minuty.

Výpadek MySQL serveru

12. leden 2012 | 14:14
Omlouváme se všem našim uživatelům za dnešní několikahodinový výpadek. Příčinou je hlavni MySQL server, který přestal v cca 6:33 odpovídat. Okamžitě se začalo pracovat na diagnóze problému. Na serveru jsou 4 SAS disky v raid10. Bohužel v jednu chvíli došlo k současnému výpadku dvou z těchto 4 disků. V tu chvíli se raid pole rozpadlo. Je dost malá pravděpodobnost, že by nastala chyba u dvou disků zároveň a tak se spíše jedná o chybu firmwaru. Ihned se začalo s obnovou databází na náhradní server. Bohužel se dohromady jedná o velký počet dat - cca 70.000 databazí.
Synchronně se řešilo, zda obnovit data ze zálohy a tim riskovat, že uživatelé o některá data přijdou, nebo se snažit obnovit rozpadlé pole s tim, že některá data budou nekonzistentní.

Během dopoledne se povedlo většinu databazí provizorně spustit. Bohužel daná data byla nekonzistentní a nešlo je dlouhodobě použit. Po poledni se povedlo získat konzistentní data z rána a z těch nyní všechny databáze běží. Z toho však plyne, že veškeré změny, které byly na databazích provedené během dnešního dopoledne, jsou ztraceny. Za toto se velmi omlouváme.

Pokud máte program Plus nebo Mega a dotkl se vás tento výpadek, napište na info@endora.cz a jako omluvu vám rádi webhosting o 14 dní prodloužíme.

Novinky

  • Stejně jako minulý rok před Vánoci jsme se i letos rozhodli, že pomůžeme někomu, kdo to opravdu potřebuje. Pojďme tedy letos společně podpořit malého Ríšu, který musí od svých šesti let na pravidelné ...
Vstup do webové administrace
Zapomněli jste heslo?

Hodnocení podpory

Děkujeme za ocenění naší podpory

90%
za posledních 60 dní