94 025 domén
94 025 domén

Hosting u nás využívají desítky tisíc webů: až 30 GB prostoru, nejnovější PHP a MySQL, neomezený počet domén 2. řádu a 3. řádu, neomezeně databází, FTP účtů, pravidelné zálohy dat.

10 sekund a máte nový web
10 sekund a máte nový web

Jedno kliknutí v administraci a vybraný redakční systém se automaticky nainstaluje na vaši doménu.

0 .cz domén
0 .cz domén

Jsme akreditovaným registrátorem .cz domén. Při platbě kartou získáte .cz doménu do 1 minuty.

Zálohování na Endora.cz článek

nápověda > Zálohování > Zálohování na Endora.cz

Na webhostingu Endora.cz jsou dostupné zálohy souborů, databází a e-mailů. Zálohování probíhá u všech programů webhostingu v pravidelných intervalech 24 hodin, jsou dostupné v administraci. Dávejte ale pozor, u programů Lite a Free není dostupnost záloh garantována narozdíl od programů Plus a Mega.

Zálohy souborů (webu) a databází naleznete v administraci, kde můžete požádat o zálohu dat a kde si můžete vybrat datum, ze kterého dne chcete zálohu. Zálohy e-mailů jsou na vyžádání na e-mailu info@endora.cz, ale pozor, máme zálohy pouze na tři dny zpět.

Zálohy souborů - webových stránek

Odkaz na obnovení zálohy naleznete u každé domény samostatně. Můžete si vždy vybrat dostupnou zálohu, které jsou řazeny podle datumu vzniku. Obnova záloh je velmi výkonově náročná a proto ji prosím využívejte jen v případě vážné potřeby. Obnovení dat může trvat od 30 minut až po několik hodin. 

Máte také možnost vybrat ze dvou možností obnovy:

  1. Jako archiv do adresáře backup. Zálohu potom naleznete v příslušném adresáři na FTP.
  2. Nahradit současný web (současný web bude zazálohován). Záloha přepíše vaše současné stránky a do složky backup se uloží aktuální web.

Zálohy databází - webových stránek

Odkaz na obnovení zálohy databáze naleznete v menu Databáze MySQL. U každé vytvořené databáze je tlačítko zálohy. Záloha databáze se po vyžádání uloží do vašeho počítače. Jak naimportovat zálohy databáze si přečtěte v naší nápovědě.

Zálohy e-mailových zpráv

Zálohy jsou dostupné pouze po e-mailovém požadavku na e-mail info@endora.cz. Požadavek musí přijít z e-mailové adresy, pod kterou je daný e-mail (e-mail, který chcete obnovit) veden. Obnovit dokážeme pouze e-mailovou schránku k danému datu - neposkytujeme zálohu pro nahrání na datové úložiště (nejsou k tomu určené kapacity a záloha může obsahovat citlivá data). Od data zálohy až do data obnovy vám nedokážeme e-mailové zprávy doposlat nebo jinak obnovit. Zálohy e-mailů udržujeme pouze tři dny zpět.

 Pokud by jste potřebovali si zálohu stáhnout, tak je možné využít FREE software Mailstore. Případně můžete použít imapsync, pokud služby přesouváte.

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

Přidejte váš komentář a hodnocení
zpět na všechny články v tématu Zálohování

Tagy článku:

Novinky

  • Vážení zákazníci, přejeme vám hodně pracovních i osobních úspěchů v roce 2022 a děkujeme za přízeň. Tým Endora.cz ...
Vstup do webové administrace

Hodnocení podpory

Děkujeme za ocenění naší podpory

84%
za posledních 60 dní