94 025 domén
94 025 domén

Hosting u nás využívají desítky tisíc webů: až 30 GB prostoru, nejnovější PHP a MySQL, neomezený počet domén 2. řádu a 3. řádu, neomezeně databází, FTP účtů, pravidelné zálohy dat.

10 sekund a máte nový web
10 sekund a máte nový web

Jedno kliknutí v administraci a vybraný redakční systém se automaticky nainstaluje na vaši doménu.

0 .cz domén
0 .cz domén

Jsme akreditovaným registrátorem .cz domén. Při platbě kartou získáte .cz doménu do 1 minuty.

Webový prostor článek

nápověda > Administrace > Webový prostor
Průměrné hodnocení článku: 60%

Níže si rozebreme možnosti a nastavení ve webadminu, které lze udělat a které uvidíte po rozkliknutí webového prostoru.

Pokud hledáte konkrétní sekci, vyberte jednu ze seznamu níže:

  1. Nastavení vašeho hostingu
  2. PHP Nastavení
  3. Alias k doméně
  4. Chování domén 3. řádu
  5. Převedení placeného programu
  6. Fakturace

Přehled prostorů:

 

Po kliknutí na příslušný prostor se Vám zobrazí informace o tomto prostoru. Při kliknutí na Přehled prostorů se zobrazí jejich přehled. Zde jsou vypsané všechny webové prostory pro přihlášeného uživatele. V horní části jsou vypsaná důležitá upozornění a varování (pokud nějaká existují). Níže je uveden seznam webových prostorů a také varianta hostingu, na kterém webový prostor běží.

 

Webový prostor: V horní části je vypsaná doména, která směřuje na vybraný webový prostor. Pod názvem domény se nachází přehled využití webového prostoru. Dále je zde k vidění aktuálně využívaný hostingový program a také srovnání s ostatními dostupnými programy. Pokud by Vám Váš stávající program nevyhovoval, můžete jej navýšit kliknutím za tlačítko ->Navýšit.

 

Sekce:

-> Nastavení vašeho hostingu  

Zde můžete blokovat POST požadavky ze zahraničí. Blokování požadavků ze zahraničí je defaultně zapnuto. Tento stav můžete změnit kliknutím na vypnuto. Pokud se rozhodnete, že chcete povolit pouze určité požadavky ze zahraničí (z určitých IP adres), můžete vypsat tyto IP adresy do připraveného pole. Nezapomeňte po vypsání kliknout na tlačítko Uložit. Dále je v této sekci dostupné API key (více inforamcí o API naleznete ZDE). V neposlední řadě můžete zkopírovat data na jiný webový prostor (původní data v cílovém prostoru budou smazána). Cílový webový prostor vyberete z rolovací nabídky a kliknete na tlačítko zkopírovat.

-> PHP Nastavení

 

Zde můžete vypnout či zapnout loggování všech PHP chyb, vypnout či zapnout zobrazování PHP chyb přímo v prohlížeči, změnit verzi PHP. Defaultně je nastavena nejnovější verze PHP, která je k dispozici (změna PHP verze není k dispozici na serveru delfinek).

-> Alias k doméně

 

Alias je alternativní adresa pod kterou je vaše webová aplikace dostupná. Vybrat si můžete z domén třetího řádu zdarma, nebo si nechat zaregistrovat novou doménu 2. řádu. Pokud někdo zadá do adresního řádku prohlížeče název aliasu k vaší doméně, zobrazí se mu stejný obsah jako na vaší primární doméně a bude normálně používat webové stránky jako by byl na primární doméně. Obě domény (primární i alias) směřují na stejný prostor na serveru a zobrazují stejný obsah.

-> Chování domén 3. řádu

 

Takzvané subdomény jsou rozšířením doménového názvu o další úroveň. Jsou ve tvaru např. blog.vasedomena.cz, kde blog je název domény 3. řádu. Při vytváření domén 3. řádu jste omezeni pouze prostorem pro web dle aktuálně nastaveného programu. Systém má tři různé způsoby, jak nastavit vaše subdomény. Jejich výběr provádíte po kliknutí na tlačítko ->Změnit. Více informací v nápovědě -> ZDE

-> Převedení placeného programu

 

Váš předplacený hostingový program (jeho nevyčerpané měsíce) si můžete převést na jiný hosting, který není v placeném programu. Počet nevyčerpaných měsíců se sníží o dva. Cílový hosting, na který chcete převést placený program vyberete z rolovací nabídky a kliknete na tlačítko -> Převést.

->Fakturace

 

Zvolte si fakturační údaje pro tento hosting. Na tyto údaje pak bude vystavena faktura u placených služeb (netýká se programů a domén zdarma).

Dále zde můžete zvolit sjednocení pro fakturační údaje pro tento hosting a jeho doménu. Na tyto údaje pak bude vystavena faktura u placených služeb (netýká se programů a domén zdarma). Pokud bude datum expirace hostingu před datem expirace domény, dopočítá se částka za službu hosting do data expirace domény. Pokud bylo datum expirace hostingu za datem expirace domény, bude nutné prodoužit platnost domény, jinak nepůjde fakturaci sjednotit.

 

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

Přidejte váš komentář a hodnocení
zpět na všechny články v tématu Administrace

Novinky

  • Vážení zákazníci, přejeme vám hodně pracovních i osobních úspěchů v roce 2022 a děkujeme za přízeň. Tým Endora.cz ...
Vstup do webové administrace

Hodnocení podpory

Děkujeme za ocenění naší podpory

84%
za posledních 60 dní