66 045 domén
66 045 domén

Hosting u nás využívají desítky tisíc webů: až 30 GB prostoru, nejnovější PHP a MySQL, neomezený počet domén 2. řádu a 3. řádu, neomezeně databází, FTP účtů, pravidelné zálohy dat.

10 sekund a máte nový web
10 sekund a máte nový web

Jedno kliknutí v administraci a vybraný redakční systém se automaticky nainstaluje na vaši doménu.

18 808 .cz domén
18 808 .cz domén

Jsme akreditovaným registrátorem .cz domén. Při platbě kartou získáte .cz doménu do 1 minuty.

Cron - Plánovač úloh článek

nápověda > Technické (FTP,MySQL,..) > Cron - Plánovač úloh

Cron (nebo-li "Plánovač úloh") slouží k automatizovanému spouštění skriptů či programů. Dokáže úlohy spouštět v určitý čas nebo den, případně periodicky (např. každých 10 minut).

Cron se využívá v mnoha případech, kdy potřebujete mít nějaký skript automatizován a spouštěn pravidelně v určitý čas. Příkladem může být generování statistik návštěv pro doménu, při kterém Cron automaticky spustí generovací skript. Ten aktualizuje počet uběhlých návštěv od minulého spuštění a poté vám vykreslí graf. Můžete si také napsat například PHP skript, který má za úkol poslat vám e-mail s upozorněním, že je čas na oběd. Tento skript nastavíte do Cronu, aby se periodicky spouštěl každý den v 11:30, a tak vám každý den v 11:30 přijde e-mail, že je čas dát si něco k jídlu. Možnosti využití jsou ale samozřejmě mnohem širší.

Vlastnosti Cronu v hostingových programech Endora.cz

Cron je zastoupen ve všech námi nabízených programech a liší se počtem cron úloh a jejich nejkratší dobou periody spouštění. U programu LITE je počet cron úloh nastaven
pouze na jednu, u varianty FREE jsou k dispozici 3 cron úlohy a u variant Plus a MEGA je tento počet neomezený. Co se týče nejkratší možné periody, LITE má možnost spouštění po 300 minutách, FREE varianta po 30 minutách a varianty Plus a MEGA až každých 5 minut.

Administrace pro Cron - plánovač úloh

Cron si na našem hostingu nastavíte v administraci webadmin.endora.cz v kategorii „Plánovač úloh“. Stačí si napsat potřebný skript (na našem hostingu jsou povoleny pouze PHP skripty) a zadat cestu ke skriptu (bez http:// a s www) např: www.mojenovadomena.cz/crony/grafy.php. Poté si zvolte čas, kdy se má script spouštět, a vyberte "Vytvořit záznam". Hotovo - od této chvíle se vám bude skript pouštět automaticky bez vašeho zásahu!

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

zpět na všechny články v tématu Technické (FTP,MySQL,..)

Tagy článku:

Novinky

  • 19. únor 2019 | 00:00

    Jak obnovit WordPress ze záloh na Endora?

    Řada uživatelů používá redakční systém WordPress. Občas je potřeba provést nahrání obsahu ze zálohy pro tento CMS. Jak to ale provedete? Návod níže by Vám s tím měl pomoci :) Naučíme se na Endoře ...
Vstup do webové administrace
Zapomněli jste heslo?

Hodnocení podpory

Děkujeme za ocenění naší podpory

88%
za posledních 60 dní