78 230 domén
78 230 domén

Hosting u nás využívají desítky tisíc webů: až 30 GB prostoru, nejnovější PHP a MySQL, neomezený počet domén 2. řádu a 3. řádu, neomezeně databází, FTP účtů, pravidelné zálohy dat.

10 sekund a máte nový web
10 sekund a máte nový web

Jedno kliknutí v administraci a vybraný redakční systém se automaticky nainstaluje na vaši doménu.

18 014 .cz domén
18 014 .cz domén

Jsme akreditovaným registrátorem .cz domén. Při platbě kartou získáte .cz doménu do 1 minuty.

Cron - Plánovač úloh článek

nápověda > Technické (FTP,MySQL,..) > Cron - Plánovač úloh

Cron (nebo-li "Plánovač úloh") slouží k automatizovanému spouštění skriptů či programů. Dokáže úlohy spouštět v určitý čas nebo den, případně periodicky (např. každých 10 minut).

Cron se využívá v mnoha případech, kdy potřebujete mít nějaký skript automatizován a spouštěn pravidelně v určitý čas. Příkladem může být generování statistik návštěv pro doménu, při kterém Cron automaticky spustí generovací skript. Ten aktualizuje počet uběhlých návštěv od minulého spuštění a poté vám vykreslí graf. Můžete si také napsat například PHP skript, který má za úkol poslat vám e-mail s upozorněním, že je čas na oběd. Tento skript nastavíte do Cronu, aby se periodicky spouštěl každý den v 11:30, a tak vám každý den v 11:30 přijde e-mail, že je čas dát si něco k jídlu. Možnosti využití jsou ale samozřejmě mnohem širší.

Vlastnosti Cronu v hostingových programech Endora.cz

Cron je zastoupen ve všech námi nabízených programech a liší se počtem cron úloh a jejich nejkratší dobou periody spouštění. U programu LITE je počet cron úloh nastaven
pouze na jednu, u varianty FREE jsou k dispozici 3 cron úlohy a u variant Plus a MEGA je tento počet neomezený. Co se týče nejkratší možné periody, LITE má možnost spouštění po 300 minutách, FREE varianta po 30 minutách a varianty Plus a MEGA až každých 5 minut.

Administrace pro Cron - plánovač úloh

Cron si na našem hostingu nastavíte v administraci webadmin.endora.cz v kategorii „Plánovač úloh“. Stačí si napsat potřebný skript (na našem hostingu jsou povoleny pouze PHP skripty) a zadat cestu ke skriptu (bez http:// a s www) např: www.mojenovadomena.cz/crony/grafy.php. Poté si zvolte čas, kdy se má script spouštět, a vyberte "Vytvořit záznam". Hotovo - od této chvíle se vám bude skript pouštět automaticky bez vašeho zásahu!

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

zpět na všechny články v tématu Technické (FTP,MySQL,..)

Tagy článku:

Novinky

  • 20. červen 2018 | 00:00

    Změna primárního DNS MX záznamu

    Vážení zákazníci, od 26.6. 2018 se mění primární DNS MX záznam pro příjem pošty na mx2.endora.cz. Všem zákazníkům, kteří používají naše DNS servery, jsme změnu automaticky provedli. Zákazníci, kteří ...
Vstup do webové administrace
Zapomněli jste heslo?

Hodnocení podpory

Děkujeme za ocenění naší podpory

90%
za posledních 60 dní