66 875 domén
66 875 domén

Hosting u nás využívají desítky tisíc webů: až 30 GB prostoru, nejnovější PHP a MySQL, neomezený počet domén 2. řádu a 3. řádu, neomezeně databází, FTP účtů, pravidelné zálohy dat.

10 sekund a máte nový web
10 sekund a máte nový web

Jedno kliknutí v administraci a vybraný redakční systém se automaticky nainstaluje na vaši doménu.

19 390 .cz domén
19 390 .cz domén

Jsme akreditovaným registrátorem .cz domén. Při platbě kartou získáte .cz doménu do 1 minuty.

Cron - Plánovač úloh článek

nápověda > Technické (FTP,MySQL,..) > Cron - Plánovač úloh
Průměrné hodnocení článku: 60%

Cron (nebo-li "Plánovač úloh") slouží k automatizovanému spouštění skriptů či programů. Dokáže úlohy spouštět v určitý čas nebo den, případně periodicky (např. každých 10 minut).

Cron se využívá v mnoha případech, kdy potřebujete mít nějaký skript automatizován a spouštěn pravidelně v určitý čas. Příkladem může být generování statistik návštěv pro doménu, při kterém Cron automaticky spustí generovací skript. Ten aktualizuje počet uběhlých návštěv od minulého spuštění a poté vám vykreslí graf. Můžete si také napsat například PHP skript, který má za úkol poslat vám e-mail s upozorněním, že je čas na oběd. Tento skript nastavíte do Cronu, aby se periodicky spouštěl každý den v 11:30, a tak vám každý den v 11:30 přijde e-mail, že je čas dát si něco k jídlu. Možnosti využití jsou ale samozřejmě mnohem širší.

Vlastnosti Cronu v hostingových programech Endora.cz

Cron je zastoupen ve všech námi nabízených programech a liší se počtem cron úloh a jejich nejkratší dobou periody spouštění. U programu LITE je počet cron úloh nastaven
pouze na jednu, u varianty FREE jsou k dispozici 3 cron úlohy a u variant Plus a MEGA je tento počet neomezený. Co se týče nejkratší možné periody, LITE má možnost spouštění po 300 minutách, FREE varianta po 30 minutách a varianty Plus a MEGA až každých 5 minut.

Administrace pro Cron - plánovač úloh

Cron si na našem hostingu nastavíte v administraci webadmin.endora.cz v sekci -> Plánovač úloh. Stačí si napsat potřebný skript (na našem hostingu jsou povoleny pouze PHP skripty) a zadat cestu ke skriptu (bez http:// a s www) např: www.mojenovadomena.cz/crony/grafy.php. Poté si zvolte čas, kdy se má script spouštět, a vyberte "Vytvořit záznam". Hotovo - od této chvíle se vám bude skript pouštět automaticky bez vašeho zásahu!

Skript je spouštěn pomocí HTTP protokolu (stejně jak při otevření stránky v jakémkoliv prohlížeči). Případné chyby ve vašem skriptu budou zaznamenány v error logu.

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

Přidejte váš komentář a hodnocení
zpět na všechny články v tématu Technické (FTP,MySQL,..)

Tagy článku:

Novinky

  • Občas se stane, že si omylem vymažete databázi a potřebujete a ptáte se nás, zda je možné ji obnovit a jak. Sepsali jsem tedy pro vás nápovědu, abyste věděli, jak na to pokud se vám toto stane. https ...
Vstup do webové administrace
Zapomněli jste heslo?

Hodnocení podpory

Děkujeme za ocenění naší podpory

88%
za posledních 60 dní