76 634 domén
76 634 domén

Hosting u nás využívají desítky tisíc webů: až 30 GB prostoru, nejnovější PHP a MySQL, neomezený počet domén 2. řádu a 3. řádu, neomezeně databází, FTP účtů, pravidelné zálohy dat.

10 sekund a máte nový web
10 sekund a máte nový web

Jedno kliknutí v administraci a vybraný redakční systém se automaticky nainstaluje na vaši doménu.

17 474 .cz domén
17 474 .cz domén

Jsme akreditovaným registrátorem .cz domén. Při platbě kartou získáte .cz doménu do 1 minuty.

Cron - Plánovač úloh článek

nápověda > Technické (FTP,MySQL,..) > Cron - Plánovač úloh

Cron (nebo-li "Plánovač úloh") slouží k automatizovanému spouštění skriptů či programů. Dokáže úlohy spouštět v určitý čas nebo den, či periodicky (např. každých 10 minut).

Cron se využívá v mnoha případech, kdy potřebujete nějaký skript mít automatizován a spouštěn pravidelně v nějaký čas. Příkladem může být generování statistik návštěv pro doménu, kdy Cron automaticky spustí generovací skript. Ten aktualizuje počet uběhlých návštěv od minulého spuštění a poté vám vykreslí graf. Lze také napsat například PHP skript, který má za úkol poslat vám email s upozorněním, že je čas na oběd. Tento skript nastavíte do Cronu aby se periodicky spouštěl každý den v 11:30 a tak vám každý den v 11:30 příjde email, že je čas dát si něco k jídlu. Možnosti využití jsou ale samozřejmě mnohem širší.

Cron si lze na našem hostingu nastavit v administraci webadmin.endora.cz v kategorii „Plánovač úloh“. Stačí napsat potřebný script (na našem hostingu jsou povoleny pouze PHP scripty) a zadat cestu ke scriptu (bez http:// a s www) např: www.mojenovadomena.cz/crony/grafy.php. Poté si zvolte čas, kdy se má script spouštět a zvolte "Vytvořit záznam". Je hotovo, od této chvíle se Vám bude skript pouštět automaticky bez vašeho zásahu!

Vlastnosti cronu v hostingových programech Endora.cz

Cron je zastoupen ve všech námi nabízených programech a liší se počtem cron úloh a jejich nejkratší dobou periody spouštění. U programu LITE je počet cron úloh nastaven
pouze na jednu, u varianty FREE jsou k dispozici 3 cron úlohy a u variant Plus a MEGA je tento počet neomezený. Co se týče nejkratší možné periody, LITE má možnost spouštění po 300 minutách, FREE varianta po 30 minutách a varianty Plus a MEGA až každých 5 minut.

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

zpět na všechny články v tématu Technické (FTP,MySQL,..)

Tagy článku:

Novinky

  • 13. listopad 2017 | 00:00

    Odstávka služeb pro správu a registraci domén

    Vážení zákazníci, dne 15.11.2017 dojde v čase od 00:00 do 04:00 k plánované odstávce služeb pro správu a registraci domén. V tomto čase tak nebude možné registrovat nové domény ani provádět změny u ...
Vstup do webové administrace
Zapomněli jste heslo?

Hodnocení podpory

Děkujeme za ocenění naší podpory

90%
za posledních 60 dní