94 092 domén
94 092 domén

Hosting u nás využívají desítky tisíc webů: až 30 GB prostoru, nejnovější PHP a MySQL, neomezený počet domén 2. řádu a 3. řádu, neomezeně databází, FTP účtů, pravidelné zálohy dat.

10 sekund a máte nový web
10 sekund a máte nový web

Jedno kliknutí v administraci a vybraný redakční systém se automaticky nainstaluje na vaši doménu.

0 .cz domén
0 .cz domén

Jsme akreditovaným registrátorem .cz domén. Při platbě kartou získáte .cz doménu do 1 minuty.

Přesun domény včetně obsahu mezi účty Endora článek

nápověda > Technické (FTP,MySQL,..) > Přesun domény včetně obsahu mezi účty Endora

Máte na svém účtu doménu kterou chcete osamostatnit? Registrovali jste si doménu a hosting a přitom jste byli přihlášeni a doména je teď na účtu na kterém jí nechcete mít? Nebo chcete dát správu domény známému do jeho účtu, aby si mohl svůj web spravovat sám? Všechno toto je možné.

Jak na přesun domény včetně hostingového obsahu?

Nejprve si řekněme, že přesun včetně obsahu není na jedno kliknutí a budete muset využít služeb FTP či také phpMyAdmin. Přesun domény mezi účty je na jedno kliknutí, jde však pouze o přesun správy dané domény.

 1. Nejdříve si zálohujte aktuální podobu webu ze serveru na své zařízení

  Připojte se na FTP a stáhněte si do svého zařízení obsah adresáře /web/. Pokud webová aplikace využívá pro svůj provoz také databázi, pak se přihlašte do phpMyAdmin (přihlásíte se tak že v sekci -> Databáze kliknete na název té dané databáze, kterou aplikace využívá) a zde klikněte na záložku Export. Proveďte export do .sql souboru a ten si ponechte na svém zařízení. Těmito kroky budete mít zálohu databáze i webového prostoru.

 2. Přesuneme správu domény na nový účet

  Přesun správy domény je ta lehčí část. Stačí přejít v účtu do nabídky -> Správce domén -> kliknout na doménu kterou budete přesouvat a v otevřené nabídce vyplníte název účtu na který budete chtít doménu přesunout. Volbu přesunu domény potvrdíte kliknutím na tlačítko -> Převést

  Přesun je potřeba potvrdit jak na e-mailové kontaktní adrese vlastníka aktuálního účtu tak na e-mailu uživatele, ke kterému doménu přesouváme.

 3. Založení hostingu pro nově přesunutou doménu

  Nově přesunutá doména se objeví v účtu uživatele v sekci -> Správce domén. Zde bude potřeba aby uživatel klikl v sekci -> Převod domény v rámci Endory -> Převést na jiné úložiště u Endora.cz -> Vytvořit nový hosting ve variantě FREE a volbu potvrdil kliknutím na tlačítko -> Převést.

  Tímto se vytvoří nový webový prostor - hosting.

 4. Nahrání webového obsahu na hosting ze zálohy

  Jakmile bude doména přesunutá na nového uživatele a bude mít k dispozici svůj vlastní webový prostor, tak bude možné začít nahrávat webovou aplikaci na server. Připojte se tedy na FTP a nahrajte data ze svého zařízení do složky /web/.

  Dále bude potřeba nahrát databázi.

  a) Pokud je nový uživatelský účet na ODLIŠNÉM serveru než byl původní hosting:

  pak v sekci -> Databáze MySQL vytvořte nového uživatele do databáze (uživatel by měl mít stejné jméno a heslo jako uživatel databáze na původním hostingu). Dále vytvořte novou databázi - její jméno zvolte stejné, jaké bylo na původním hostingu. Jakmile bude vytvořená tak klikněte na její název a otevře se Vám phpMyAdmin ve kterém jděte do sekce -> Import a zvolte v importu původní .sql soubor který máte zálohovaný ve svém zařízení.

  b) Pokud je nový uživatelský účet na STEJNÉM serveru jako byl původní hosting:

  pak v sekci -> Databáze MySQL vytvořte nového uživatele do databáze. Dále vytvořte novou databázi. Jak uživatel databáze tak název databáze bude v tomto případě odlišný od původních hodnot. Bude proto potřeba ve své webové aplikaci upravit konfigurační soubory na nové údaje tj změnit v nich položky uživatele databáze a její název (pokud je aplikace na WordPressu tak editujte script wp-config.php, pokud je to Joomla tak editujte script configuration.php). Bude potřeba ještě v nové vytvořené databázi po kliknutí na její název -> tím se přesměrujete do phpMydmin a zde nahrát .sql soubor ze zálohy. Klikněte tedy v phpMyAdmin na sekci Import a nahrajte .sql soubor ze zálohy ze svého zařízení.


Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

Přidejte váš komentář a hodnocení
zpět na všechny články v tématu Technické (FTP,MySQL,..)

Novinky

 • Vážení zákazníci, přejeme vám hodně pracovních i osobních úspěchů v roce 2022 a děkujeme za přízeň. Tým Endora.cz ...
Vstup do webové administrace

Hodnocení podpory

Děkujeme za ocenění naší podpory

84%
za posledních 60 dní