93 125 domén
93 125 domén

Hosting u nás využívají desítky tisíc webů: až 30 GB prostoru, nejnovější PHP a MySQL, neomezený počet domén 2. řádu a 3. řádu, neomezeně databází, FTP účtů, pravidelné zálohy dat.

10 sekund a máte nový web
10 sekund a máte nový web

Jedno kliknutí v administraci a vybraný redakční systém se automaticky nainstaluje na vaši doménu.

0 .cz domén
0 .cz domén

Jsme akreditovaným registrátorem .cz domén. Při platbě kartou získáte .cz doménu do 1 minuty.

Změna údajů o vlastníkovi domény - ověření kontaktu článek

nápověda > Domény > Změna údajů o vlastníkovi domény - ověření kontaktu

Na webu Endora.cz vám nabízíme možnost provedení změny kontaktních údajů o vlastníkovi domény a ověření tohoto kontaktu. Jak ověření či změnu provedete a jaké podmínky musí být splněny?

Krok 1.

Ověřit váš kontaktu u registrátora domény můžete provést po přihlášení ke svému účtu na Endora.cz. Přihlašte se ke svému účtu a klikněte na zelené tlačítko -> Ověřit kontakt.

 

Krok 2.

 Uvidíte informace o aktuálním kontaktu k doméně. Pokud nebudou nějaké údaje vyplněny, budete informováni o jejich doplnění (např. telefonní číslo). Klikněte na doplnění údajů nebo na jejich úpravu. Pro správný průběh ověření kontaktu u registrátora domény je třebaí uvádět pravdivé údaje. Údaje které budou sloužit k ověření pravosti kontaktu jsou:

 • E-mail
 • Telefonní číslo
 • Adresa

 

 

Formulář pro doplnění (či změnu údajů) vypadá následovně viz obrázek.

 

Změna údajů v centrálním registru domén

Změnit údaje o vlastníkovi domény lze provést také následovně. Přihlašte se ke svému účtu. V sekci správce domén vyberte doménu, u které chcete provést změny. V sekci -> Změna domény a její údaje klikněte na tlačítko -> Změnit vlastníka viz obrázek.

 

Nyní se otevře formulář s aktuálními údaji o vlastníkovi domény. Údaje můžete měnit, skrývat, či některé vůbec neuvádět. Je však nutné se držet pravidel registrace domén a vyplnit některé povinné údaje.

Povinné údaje jsou:

 • Jméno a příjmení
 • Email
 • Adresa (ulice, město, PSČ, kód země)

 

Po kliknutí na tlačítko Odeslat se pošle požadavek na provedení změn. O požadavku budete kontaktování na vámi uvedené e-mailové adrese v centrálním registru domén.

Některé položky vyžadují mimo potvrzení změny pomocí odkazu v e-mailu také doručení vašeho souhlasu se změnami s úředně ověřeným podpisem. Tento dokument vám bude zaslán také na e-mailovou adresu ve formátu PDF.

Položky vyžadující pro změnu údajů úředně ověřený podpis:

 • Jméno          
 • Název firmy
 • E-mail
 • IČO
 • DIČ

 

Po splnění všech nutných náležitostí budou změny vlastníka domény odeslány jako požadavek k registrátorovi domén. Aby byly všechny změny provedeny korektně, je důležité ještě pro ověření splnit podmínky registrátora domén. Ty spočívají v ověření pravosti zadaných údajů a jejich následné kontrole. Kontrola se provádí prostřednictvím tři PIN kódů, které Vám budou zaslány na: e-mail, telefonní číslo pomocí SMS, uvedenou adresu v dopise.

Postupem celé kontroly ověření pravosti údajů u registrátora domén vám pomůžeme pomocí naší nápovědy ZDE.

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

Přidejte váš komentář a hodnocení
zpět na všechny články v tématu Domény

Tagy článku:

Novinky

 • Vážení zákazníci, přejeme vám hodně pracovních i osobních úspěchů v roce 2022 a děkujeme za přízeň. Tým Endora.cz ...
Vstup do webové administrace

Hodnocení podpory

Děkujeme za ocenění naší podpory

84%
za posledních 60 dní