93 123 domén
93 123 domén

Hosting u nás využívají desítky tisíc webů: až 30 GB prostoru, nejnovější PHP a MySQL, neomezený počet domén 2. řádu a 3. řádu, neomezeně databází, FTP účtů, pravidelné zálohy dat.

10 sekund a máte nový web
10 sekund a máte nový web

Jedno kliknutí v administraci a vybraný redakční systém se automaticky nainstaluje na vaši doménu.

0 .cz domén
0 .cz domén

Jsme akreditovaným registrátorem .cz domén. Při platbě kartou získáte .cz doménu do 1 minuty.

Cron - Plánovač úloh článek

nápověda > Technické (FTP,MySQL,..) > Cron - Plánovač úloh
Průměrné hodnocení článku: 1%

Cron (nebo-li "Plánovač úloh") slouží k automatizovanému spouštění skriptů či programů. Dokáže úlohy spouštět v určitý čas nebo den, případně periodicky (např. každých 10 minut).

Cron se využívá v mnoha případech, kdy potřebujete mít nějaký skript automatizován a spouštěn pravidelně v určitý čas. Příkladem může být generování statistik návštěv pro doménu, při kterém Cron automaticky spustí generovací skript. Ten aktualizuje počet uběhlých návštěv od minulého spuštění a poté vám vykreslí graf. Můžete si také napsat například PHP skript, který má za úkol poslat vám e-mail s upozorněním, že je čas na oběd. Tento skript nastavíte do Cronu, aby se periodicky spouštěl každý den v 11:30, a tak vám každý den v 11:30 přijde e-mail, že je čas dát si něco k jídlu. Možnosti využití jsou ale samozřejmě mnohem širší.

Vlastnosti Cronu v hostingových programech Endora.cz

Cron je zastoupen ve všech námi nabízených programech a liší se počtem cron úloh a jejich nejkratší dobou periody spouštění. U programu LITE je počet cron úloh nastaven
pouze na jednu, u varianty FREE jsou k dispozici 3 cron úlohy a u variant Plus a MEGA je tento počet neomezený. Co se týče nejkratší možné periody, LITE má možnost spouštění po 300 minutách, FREE varianta po 30 minutách a varianty Plus a MEGA až každých 5 minut.

Administrace pro Cron - plánovač úloh

Cron si na našem hostingu nastavíte v administraci webadmin.endora.cz v sekci -> Plánovač úloh. Stačí si napsat potřebný skript (na našem hostingu jsou povoleny pouze PHP skripty) a zadat cestu ke skriptu (bez http:// a s www) např: www.mojenovadomena.cz/crony/grafy.php. Poté si zvolte čas, kdy se má script spouštět, a vyberte "Vytvořit záznam". Hotovo - od této chvíle se vám bude skript pouštět automaticky bez vašeho zásahu!

Skript je spouštěn pomocí HTTP protokolu (stejně jak při otevření stránky v jakémkoliv prohlížeči). Případné chyby ve vašem skriptu budou zaznamenány v error logu.

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

Přidejte váš komentář a hodnocení
zpět na všechny články v tématu Technické (FTP,MySQL,..)

Tagy článku:

Novinky

  • Vážení zákazníci, přejeme vám hodně pracovních i osobních úspěchů v roce 2022 a děkujeme za přízeň. Tým Endora.cz ...
Vstup do webové administrace

Hodnocení podpory

Děkujeme za ocenění naší podpory

84%
za posledních 60 dní