66 826 domén
66 826 domén

Hosting u nás využívají desítky tisíc webů: až 30 GB prostoru, nejnovější PHP a MySQL, neomezený počet domén 2. řádu a 3. řádu, neomezeně databází, FTP účtů, pravidelné zálohy dat.

10 sekund a máte nový web
10 sekund a máte nový web

Jedno kliknutí v administraci a vybraný redakční systém se automaticky nainstaluje na vaši doménu.

19 389 .cz domén
19 389 .cz domén

Jsme akreditovaným registrátorem .cz domén. Při platbě kartou získáte .cz doménu do 1 minuty.

Změna údajů o vlastníkovi domény - ověření kontaktu článek

nápověda > Domény > Změna údajů o vlastníkovi domény - ověření kontaktu

Na webu Endora.cz vám nabízíme možnost provedení změny kontaktních údajů o vlastníkovi domény a ověření tohoto kontaktu. Jak ověření či změnu provedete a jaké podmínky musí být splněny?

Krok 1.

Ověřit váš kontaktu u registrátora domény můžete provést po přihlášení ke svému účtu na Endora.cz. Přihlašte se ke svému účtu a klikněte na zelené tlačítko -> Ověřit kontakt.

 

Krok 2.

Poté uvidíte informace o aktuálním kontaktu k doméně. Pokud budou nějaké údaje nevyplněny, budete informováni o jejich doplnění (například telefonní číslo). Klikněte na doplnění údajů nebo na jejich úpravu. Pro správný průběh ověření kontaktu u registrátora domény je zapotřebí uvádět pravdivé údaje. Údaje které budou sloužit k ověření pravosti kontaktu jsou:

 • E-mail
 • Telefonní číslo
 • Adresa

 

 

Formulář pro doplnění (či změnu údajů) vypadá následovně viz obrázek.

 

Změna údajů v centrálním registru domén

Změnit údaje o vlastníkovi domény lze provést také následovně. Přihlašte se ke svému účtu. V sekci správce domén vyberte doménu, u které chcete provést změny. V sekci -> Změna domény a její údaje klikněte na tlačítko -> Změnit vlastníka viz obrázek.

 

Nyní se otevře formulář s aktuálními údaji o vlastníkovi domény. Údaje můžete měnit, skrývat, či některé vůbec neuvádět. Je však nutné se držet pravidel registrace domén a vyplnit některé povinné údaje.

Povinné údaje jsou:

 • Jméno a příjmení
 • Email
 • Adresa (ulice, město, PSČ, kód země)

 

Po kliknutí na tlačítko Odeslat se pošle požadavek na provedení změn. O požadavku budete kontaktování na vámi uvedené e-mailové adrese v centrálním registru domén.

Některé položky vyžadují mimo potvrzení změny pomocí odkazu v e-mailu také doručení vašeho souhlasu se změnami s úředně ověřeným podpisem. Tento dokument vám bude zaslán také na e-mailovou adresu ve formátu PDF.

Položky vyžadující pro změnu údajů úředně ověřený podpis:

 • Jméno          
 • Název firmy
 • E-mail
 • IČO
 • DIČ

 

Po splnění všech nutných náležitostí budou změny vlastníka domény odeslány jako požadavek k registrátorovi domén. Aby byly všechny změny provedeny korektně, je důležité ještě pro ověření splnit podmínky registrátora domén. Ty spočívají v ověření pravosti zadaných údajů a jejich následné kontrole. Kontrola se provádí prostřednictvím tři PIN kódů, které Vám budou zaslány na: e-mail, telefonní číslo pomocí SMS, uvedenou adresu v dopise.

Postupem celé kontroly ověření pravosti údajů u registrátora domén vám pomůžeme pomocí naší nápovědy ZDE.

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

Přidejte váš komentář a hodnocení
zpět na všechny články v tématu Domény

Tagy článku:

Novinky

 • Občas se stane, že si omylem vymažete databázi a potřebujete a ptáte se nás, zda je možné ji obnovit a jak. Sepsali jsem tedy pro vás nápovědu, abyste věděli, jak na to pokud se vám toto stane. https ...
Vstup do webové administrace
Zapomněli jste heslo?

Hodnocení podpory

Děkujeme za ocenění naší podpory

88%
za posledních 60 dní