94 031 domén
94 031 domén

Hosting u nás využívají desítky tisíc webů: až 30 GB prostoru, nejnovější PHP a MySQL, neomezený počet domén 2. řádu a 3. řádu, neomezeně databází, FTP účtů, pravidelné zálohy dat.

10 sekund a máte nový web
10 sekund a máte nový web

Jedno kliknutí v administraci a vybraný redakční systém se automaticky nainstaluje na vaši doménu.

0 .cz domén
0 .cz domén

Jsme akreditovaným registrátorem .cz domén. Při platbě kartou získáte .cz doménu do 1 minuty.

Správce domén článek

nápověda > Administrace > Správce domén

V sekci správce domén jsou vypsány domény 2.řádu, které máte zaregistrované pod svým účtem u Endora.cz.

Po kliknutí na -> Správce domén se zobrazí přehled všech dostupných domén. V tomto přehledu můžete kliknout v pravé části na editaci DNS záznamů (ozubené kolečko), prodloužení domény (kulatá šipka), či si ověřit kontakt (silueta).


Po kliknutí na název domény se rozbalí následující nabídky:

  1. DNS, DNSSEC, SSL
  2. Změna domény a její údaje
  3. Převod domény v rámci Endory
  4. Převod domény pryč z Endory
  5. Fakturace
  6. Smazat doménu z Endora.cz

-> DNS, DNSSEC, SSL

 

V této sekci můžete zvolit editaci DNS záznamů, kliknutím na tlačítko -> Změnit.

Dále jsou zde vypsané aktuálně nastavené name servery. Pokud si budete z nějakého důvodu přát změnit name servery, napište dotaz v e-mailu na podpora@endora.cz (e-mail odešlete z adresy uvedené v centrálním regitru domén abychom poznali, že jde o adresu vlastníka domény).

DNSSEC slouží k zabezpečení domény (zamezení podvržení DNS záznamů). Pokud si budete přát službu zapnout, klikněte na možnost -> zapnout. Více o tom co je a jak funguje DNSSEC se dozvíte ZDE.

Pokud si přejete nastavit a používat HTTPS/SSL, stačí kliknout na tlačítko -> Aktivovat. Použít můžete jak vlastní SSL certifikát nebo SSL certifikát od společnosti Let´s Encrypt, který je poskytován zdarma.

 

-> Změna domény a její údaje

V této sekci můžete provést změny údajů o vlastníkovi domény. Naleznete zde výpis aktuálního vlastníka. Pro změnu údajů klikněte na tlačítko -> Změnit vlastníka. 

Pokud nemáte ověřený kontakt u domény, klikněte na tlačítko -> Ověřit kontakt. Pokud budou všechny vypsané kontakty u domény v pořádku, můžete přejít k samotnému ověření u centrálního registru, které provedete dle  návodu ZDE.

 

-> Převod domény v rámci Endory

 

Při objednávce služeb se pro každou doménu vytvoří vlastní úložiště dat, které je omezeno vlastnostmi programu (např. velikost úložiště). Zde si můžete nastavit jiné, než výchozí úložiště dat pro doménu. Pokud potřebujete, můžete si zvolit jakékoliv úložiště u jiné domény. Stačí vybrat úložiště a kliknout na tlačítko -> Převést.

Pokud by jste chtěli převést doménu v rámci Endora.cz z jednoho účtu na jiný, můžete tak učinit v této sekci. Bude nutné vyplnit jméno systémového uživatele, na kterého chcete převést doménu a poté volbu potvrdit kliknutím na tlačítko -> Převést.

 

-> Převod domény pryč z Endory

 

Chcete-li doménu převést do správy k jinému registrátorovi? Zde zažádáte o AUTORIZAČNÍ KÓD, který vám bude zaslán na e-mail vedený v centrálním registru domén v kontaktu držitele domény. Kód poskytnete novému registrátorovi a doménu převedete.

 

-> Fakturace

 

Pokud si budete přát prodloužit platnost doménu, učiníte tak v této sekci a to kliknutím na tlačítko Objednat prodloužení. 

Dále zde můžete zvolit sjednocení pro fakturační údaje domény a hostingového programu. Na tyto údaje pak bude vystavena faktura u placených služeb (netýká se programů a domén zdarma). Pokud bude datum expirace hostingu před datem expirace domény, dopočítá se částka za službu hosting do data expirace domény. Pokud bylo datum expirace hostingu za datem expirace domény, bude nutné prodloužit platnost domény, jinak nepůjde fakturaci sjednotit.

V poslední řadě je zde možnost změnit fakturační údaje pro doménu. Změnu provedete tak, že vyberete nastavené údaje z nabídky a potvrdíte kliknutím na tlačítko -> Nastavit.

-> Smazat doménu z Endora.cz

 

Pokud si budete přát smazat doménu z Endora.cz, můžete tak učinit zde kliknutím na tlačítko -> Smazat. 

POZNÁMKA: Jakmile smažete ze systému Endory doménu, stále jí budete mít vedenou v centrálním registru až do data expirace. Pokud bude doména expirovat, pošleme Vám e-mail a rozhodnete-li se doménu prodloužit, pak postačí zaslat nám v odpovědi na tento e-mail nové fakturační údaje. Pokud nebudete chtít doménu prodloužit, nemusíte dělat nic a systém automaticky doménu zruší po uplynutí ochranné lhůty.

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

Přidejte váš komentář a hodnocení
zpět na všechny články v tématu Administrace

Tagy článku:

Novinky

  • Vážení zákazníci, přejeme vám hodně pracovních i osobních úspěchů v roce 2022 a děkujeme za přízeň. Tým Endora.cz ...
Vstup do webové administrace

Hodnocení podpory

Děkujeme za ocenění naší podpory

84%
za posledních 60 dní