78 230 domén
78 230 domén

Hosting u nás využívají desítky tisíc webů: až 30 GB prostoru, nejnovější PHP a MySQL, neomezený počet domén 2. řádu a 3. řádu, neomezeně databází, FTP účtů, pravidelné zálohy dat.

10 sekund a máte nový web
10 sekund a máte nový web

Jedno kliknutí v administraci a vybraný redakční systém se automaticky nainstaluje na vaši doménu.

18 014 .cz domén
18 014 .cz domén

Jsme akreditovaným registrátorem .cz domén. Při platbě kartou získáte .cz doménu do 1 minuty.

DNSSEC článek

Problematika překladu

DNS systém jako takový slouží k překladu názvu doménových jmen (písmen) na IP adresy (čísla) a zpět. Pokud je do prohlížeče zadána adresa ve tvaru například www.endora.cz a stane se, že se mezi váš počítač a cílový server dostane útočník, může tento podvrhnout překlad z písmen na čísla a tím vám zobrazit vlastní stránky, nikoliv stránky, které jste si chtěli skutečně zobrazit vy (ve většině případů je taková podvržená stránka určena pro získání hesel = phishing). V adresním řádku prohlížeče bude nicméně stále adresa www.endora.cz, takže oběť nemusí postřehnout, že se nenachází tam, kde se nacházet měla.

Jak se proti tomuto bránit?

Obranu nabízí systém DNSSEC (Domain Name System Security Extensions). DNSSEC je sada specifikací, které umožňují zabezpečit informace, které vám poskytne DNS systém proti podvržení a úmyslné manipulaci. Klient může pomocí elektronického podpisu ověřit původ dat. Proto u všech domén, kde je to možné, doporučujeme zabezpečit domény pomocí DNSSEC a tím vyloučit tento útok na vaše stránky.

Jak to funguje?

Držitel domény vygeneruje privátní a veřejný klíč. Svým privátním klíčem pak elektronicky podepíše údaje, které o své doméně do DNS vkládá. Pomocí veřejného klíče, který je uložen u nadřazené autority jeho domény, je pak možné ověřit pravost tohoto podpisu.

Na Endora.cz u .CZ domény se DNSSEC zapíná pomocí jednoho kliknutí na tlačítko zabezpečit doménu pomocí DNSSEC. Tlačítko naleznete v administraci služeb po kliknutí na název domény.

 

Pokud vás zajímají další technické podrobnosti, najdete je na www.dnssec.cz.

 

 

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

zpět na všechny články v tématu Technické (FTP,MySQL,..)

Tagy článku:

Novinky

  • 20. červen 2018 | 00:00

    Změna primárního DNS MX záznamu

    Vážení zákazníci, od 26.6. 2018 se mění primární DNS MX záznam pro příjem pošty na mx2.endora.cz. Všem zákazníkům, kteří používají naše DNS servery, jsme změnu automaticky provedli. Zákazníci, kteří ...
Vstup do webové administrace
Zapomněli jste heslo?

Hodnocení podpory

Děkujeme za ocenění naší podpory

90%
za posledních 60 dní