94 031 domén
94 031 domén

Hosting u nás využívají desítky tisíc webů: až 30 GB prostoru, nejnovější PHP a MySQL, neomezený počet domén 2. řádu a 3. řádu, neomezeně databází, FTP účtů, pravidelné zálohy dat.

10 sekund a máte nový web
10 sekund a máte nový web

Jedno kliknutí v administraci a vybraný redakční systém se automaticky nainstaluje na vaši doménu.

0 .cz domén
0 .cz domén

Jsme akreditovaným registrátorem .cz domén. Při platbě kartou získáte .cz doménu do 1 minuty.

DNSSEC článek

Problematika překladu

DNS systém jako takový slouží k překladu názvu doménových jmen (písmen) na IP adresy (čísla) a zpět. Pokud je do prohlížeče zadána adresa ve tvaru například www.endora.cz a stane se, že se mezi váš počítač a cílový server dostane útočník, může tento podvrhnout překlad z písmen na čísla a tím vám zobrazit vlastní stránky, nikoliv stránky, které jste si chtěli skutečně zobrazit vy (ve většině případů je taková podvržená stránka určena pro získání hesel = phishing). V adresním řádku prohlížeče bude nicméně stále adresa www.endora.cz, takže oběť nemusí postřehnout, že se nenachází tam, kde se nacházet měla.

Jak se proti tomuto bránit?

Obranu nabízí systém DNSSEC (Domain Name System Security Extensions). DNSSEC je sada specifikací, které umožňují zabezpečit informace, které vám poskytne DNS systém proti podvržení a úmyslné manipulaci. Klient může pomocí elektronického podpisu ověřit původ dat. Proto u všech domén, kde je to možné, doporučujeme zabezpečit domény pomocí DNSSEC a tím vyloučit tento útok na vaše stránky.

Jak to funguje?

Držitel domény vygeneruje privátní a veřejný klíč. Svým privátním klíčem pak elektronicky podepíše údaje, které o své doméně do DNS vkládá. Pomocí veřejného klíče, který je uložen u nadřazené autority jeho domény, je pak možné ověřit pravost tohoto podpisu.

Jak DNSSEC zapnout? 

Jsou dva případy:

a) Jsme registrátorem vaší domény

Na Endora.cz u .CZ domény se DNSSEC zapíná pomocí jednoho kliknutí na tlačítko zabezpečit doménu pomocí DNSSEC. Tlačítko naleznete v administraci služeb po kliknutí na název domény.

b) Nejsme registrátorem vaší domény

Bude potřeba nastavit dvě věci. Nejprve na Endora.cz v administraci u .CZ domény se DNSSEC zapíná pomocí jednoho kliknutí na tlačítko zabezpečit doménu pomocí DNSSEC. Tlačítko naleznete v administraci služeb po kliknutí na název domény.

Jakmile bude toto nastavené,  tak bude zapotřebí u současného registrátora vaší domény nastavit hodnotu keyset na endora

KEYSET: endora

 

Pokud vás zajímají další technické podrobnosti, najdete je na www.dnssec.cz.

 

 

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

Přidejte váš komentář a hodnocení
zpět na všechny články v tématu Technické (FTP,MySQL,..)

Tagy článku:

Novinky

  • Vážení zákazníci, přejeme vám hodně pracovních i osobních úspěchů v roce 2022 a děkujeme za přízeň. Tým Endora.cz ...
Vstup do webové administrace

Hodnocení podpory

Děkujeme za ocenění naší podpory

84%
za posledních 60 dní